5 oznak, że niedokładnie zmywasz makijaż

Michalina Dyczkowska
Moja dermatolog powiedziała ostatnio, że niedokładne zmycie makijażu każdego dnia lub położenie się spać w kompletnym make up’ie 2 razy w tygodniu sprawi, że za 10 lat moja skóra będzie wyglądała o kilka lat starzej, aniżeli przy prawidłowym oczyszczaniu cery.

OK, ale skąd mam wiedzieć, czy dokładnie i prawidłowo zmywam make up? Jakie są oznaki, że preparaty, których używam robią to wystarczająco dobrze?

Poprosiłam o pomoc ekspertki Yasumi, które przygotowały kilka pytań. Udzielenie na nie odpowiedzi, rozwieje wszelkie demakijażowe wątpliwości.

  1. Czy moja cera bywa poszarzała i przesuszona mimo odpowiedniej ilości snu?
  2. Czy zdarza mi się budzić się z zapuchniętymi oczami?
  3. Czy myjąc twarz o poranku zdarza się, że na ręczniku/płatkach kosmetycznych widoczne są pozostałości podkładu/ tuszu do rzęs?
  4. Czy budzę się ze śladami tuszu do rzęs na dolnych powiekach (efekt pandy)?

 

Jeśli (tak jak ja!) na przynajmniej dwa z powyższych pytań odpowiedziałaś twierdząco, przeprowadź ze mną poniższy test.

Zmyj makijaż jak zwykle. Odczekaj kilka minut. Po tym czasie zamocz niewielki, biały ręcznik w bardzo ciepłej wodzie. Połóż ręcznik na całą twarz na około 15 sekund tak, by dobrze przylegał do skóry, okolic uszu i podbródka (dla lepszego efektu możesz go delikatnie dociskać do twarzy).

Po upływie 15 sekund, energicznym ruchem ściągnij ręcznik w dół (tak, jakbyś wycierała nim mokrą twarz).

Obejrzyj ręcznik w dobrym, mocnym świetle. Jeśli widać na nim pozostałości podkładu, tuszu lub  eyelinera – Twoja dotychczasowa metoda demakijażu jest niewystarczająca i należy ją usprawnić.

A jak zmywać makijaż? Metod jest wiele – polecam  Ci japoński demakijaż, o którym przeczytasz TU, oraz zobaczysz TU. Nie wiem jak Ty, ale ja zostałam na tyle skutecznie zmotywowana przez moją dermatolog, że dokładny demakijaż  (nawet po imprezie!!!) będzie jednym z moich noworocznych postanowień.  Trzymaj za mnie kciuki 🙂

Do następnego, Maleńka! 😉

KOSZULA/PIŻAMA

OPASKA-RENIFER

KOSMETYKI

EKSPERCI DS. DEMAKIJAŻU

1 Komentarz
  • Ewa

    Odpowiedz

    staram się dokładnie usuwać makijaż, bo wiem, że moja skóra jest mi wtedy wdzięczna 🙂

Zostaw komentarz