7 rzeczy, które warto zrobić w 2017 roku!

Co warto zrobić, a co sobie odpuścić w 2017 roku? Oto nasza subiektywna, „szczęśliwa siódemka”!

1.     Podejmij wyzwanie. Nie bój się rzeczy TRUDNYCH. I niezależnie od tego, czy będzie to przebiegnięcie maratonu, przeprowadzenie szczerej rozmowy, czy nauka 1000 słówek w obcym języku. Tak, to może być TRUDNE. Ale dlatego jest wyjątkowe. I właśnie to sprawi, ze poczujesz się Panią Świata. : )

2.    Przypomnij sobie swoje dziecięce marzenia. Poczujesz się jak archeolog, bo odkopanie ich z kurzu zapomnienia może potrwać dłuższą chwilę… Chciałaś być księżniczką, czy nieustraszoną wojowniczką? Podróżować i przeżywać przygody, czy opiekować się tuzinem pociech? Kim chciałaś zostać, gdy dorośniesz? I najważniejsze – czy nadal w głębi serca nosisz któreś z dziecięcych pragnień? To dobry rok, by choć w niewielkim stopniu wcielić je w życie. Bo jeśli nie teraz, to kiedy?

3.    Fajnie jest być lubianym. Problem zaczyna się wtedy, gdy wbrew sobie lub szkodząc sobie stajemy się takimi, jakimi chcą nas widzieć inni. Nie zawsze musisz być seks bombą (no chyba, że masz na to ochotę). Nie musisz udawać słodkiej i miłej, gdy ktoś robi Ci krzywdę. A więc – ujmując w dużym skrócie – żyj w zgodzie ze sobą. Boisz, że poskutkuje to odrzuceniem? Cóż, pamiętaj, że najwięcej warci są Ci, którzy cenią Cię taką, jaką jesteś NAPRAWDĘ.

4.    Mądrze zarządzaj swoim czasem. Planowanie wcale nie zabija kreatywności, tylko porządkuje działania z niej wynikające. A może już dziś sprawisz sobie prezent w postaci pięknego kalendarza? Wykreślanie zadań, które udało się zrealizować jest niezwykle przyjemne!

5.    Przestań cokolwiek udowadniać innym. Zacznij udowadniać samej sobie. Innymi słowy – bądź najlepszą wersją siebie ale tylko wtedy, gdy wiesz, że chcesz. I możesz. A że możesz – w  to wierzę! : )

6.    Wybacz. Innym i… Sobie. Popełnione w tym roku błędy nie muszą być dla Ciebie ciężarem. Ważne, by wyciągnąć wnioski i ruszyć dalej. Przed Tobą długa droga, wystarczy, że zabierzesz ze sobą bagaż doświadczeń. Żal będzie tylko zbędnym, nadprogramowym balastem.

7.    Polub to, co robisz. I rób to, co lubisz. Konkretniej? Skoro musisz sprzątać mieszkanie, uczyń z tego miły rytuał. Włącz ulubioną muzykę, kup odlotowe rękawice w serduszka i kwiatki. A po wszystkim nagrodź siebie za włożony wysiłek chwilą relaksu przy filiżance herbaty. Co do drugiego zdania tego punktu – wygospodaruj czas na swoje pasje. I niezależnie, czy będzie to haftowanie serwetek, ćwiczenia ze sztangą, czy smarowanie ciała ukochanym olejkiem – ważne, że robisz to, co lubisz. Fajnie? Pewno, że fajnie. Bo cały ten rok ma być fajny. Twórczy. I odlotowy – właśnie tego z całego serca Ci życzę!

0 Komentarz

Zostaw komentarz