Dermaroller – czy stosowanie igieł w domu jest bezpieczne?

dermaroller yasumi
Jak już pewnie zauważyłyście, lubię przeistaczać swoją sypialnię i łazienkę w domowe SPA. Jako zapracowana mama dwójki szkrabów nie zawsze mam czas na wizytę w ulubionym gabinecie kosmetycznym. Oprócz tego wiem, że oprócz profesjonalnych zabiegów, niezwykle istotna jest  pielęgnacja domowa. Moja Pani kosmetolog (pozdrawiam Cię Agnieszko!) po każdej wizycie poleca mi kosmetyki i na specjalnej recepcie  wypisuje, co i kiedy powinnam stosować aż do następnej wizyty.
Ponieważ trzydziestkę świętowałam już parę ładnych lat temu (i wcale się tego nie wstydzę!), moja kosmetolog doradziła, bo od czasu do czasu do pielęgnacji domowej włączać preparaty typu anti-age. I właśnie dlatego dzisiaj przedstawię Wam, jak używać dermarollera w połączeniu z zestawem ampułek MedBox Anti Age.

Mój dermaroller – co to jest i dlaczego go używam?

Dermaroller to po prostu rolka z igłami. Ten, którego ja używam, ma igiełki wykonane z tytanu. Ich długość zależy od efektu, jaki planujemy uzyskać. Ponieważ dopiero zaczynałam przygodę z podobnym urządzeniem, moja kosmetolog zaleciła mi roller z  igiełkami o długości 0,25 mm. Wykonuję nim  zabiegi „dziurkowania” skóry, które skutkują kontrolowanym, przejściowym stanem zapalnym, w efekcie którego pobudzone są procesy naprawcze skóry oraz produkcja kolagenu. Ja swój dermaroller kupiłam tutaj KLIK!

Jak wykonywać zabiegi dermarollerem?

Ile domów, tyle sposobów na sałatkę jarzynową i bigos. Tak samo jest z zaleceniami co do stosowania dermarollera.

Najczęściej spotykaną szkołą jest profilaktyczne używanie go 1-2 razy w miesiącu przez cały rok lub – jeśli chcesz zadziałać intensywniej – używaj go tak jak ja, czyli trzy razy w tygodniu przez dwa tygodnie. Taką  kurację powtarzaj  jesienią i wczesną wiosną.

Ja swojego rollera połączyłam z zestawem YASUMI MedBox anti-age, czyli zestawem pięciu ampułek o działaniu odmładzającym, Każdą ampułkę używam przez trzy dni, dlatego  MedBox wystarcza mi na piętnaście dni kuracji. Ampułek używam po kolei, aż do ich wyczerpania (pierwszą ampułkę używam przez trzy dni, gdy się skończy, przechodzę do drugiej ampułki i tak dalej).

Co drugi dzień, po aplikacji ampułki, biorę do ręki dermaroller i wykonuję nim ruchy pionowe, poziome, a na zakończenie ukośne. Zabieg nie trwa dłużej niż 5-10 minut.

Jakie efekty po dermarollerze?

Po pierwszym tygodniu kuracji, moja skóra była lekko podrażniona i zaczerwieniona. Moja kosmetolog uspokoiła mnie, że tak może być i o ile na skórze nie są widoczne mocne zmiany zapalne, mam kontynuować kurację. Po drugim tygodniu stan zapalny i tkliwość skóry zmniejszyły się.

Pierwsze pozytywne efekty zauważałam już kilka dni po zakończonej dwutygodniowej kuracji. Skóra była bardziej sprężysta i miała ładniejszy koloryt. Miałam również wrażenie, że drobne zmarszczki zostały spłycone. Rolka w moim przypadku zadziałała  bardzo dobrze na delikatne przebarwienia pozapalne – ich rozjaśnienie zauważyłam około tydzień po zakończonej kuracji.

Derma roller – efekty uboczne

Derma roller bardzo rzadko wywołuje efekty uboczne. Powikłania po zabiegu mają najczęściej postać zaczerwienienia, łuszczenia i podrażnienia skóry lub licznych małych krostek. Najczęściej pojawiają się one w przypadku nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV po zabiegu – dlatego ja wykonuję zabiegi wiosną i jesienią i stosuję krem z filtrem SPF 30 (KLIK). Istotny jest również dobór odpowiedniej długości igieł oraz obserwacja skóry po zabiegu. Przyczyną nieprzyjemnych konsekwencji po zabiegu derma rollerem bywa też niedostateczne oczyszczenie skóry oraz stosowanie zabrudzonego rollera, co może doprowadzić do zakażeń i stanów zapalnych.

Jaki dermaroller kupić? Ile to kosztuje?

Ja oczywiście polecam Wam ten, który mam sama, ponieważ jestem z niego bardzo zadowolona KLIK TU! Długość igieł 0,25 mm jest dla mnie idealna, a rolka jest porządna i wytrzymała, igły ostre i jest ich liczba odpowiednia (540 sztuk). Jeśli macie cerę bardzo grubą i tłustą, możecie sięgnąć po roller o długości  igieł 0,5 mm. Do ciała, czyli na rozstępy, cellulit, zaleca się stosowanie rollerów o długości igieł 2 mm.

Oprócz wyboru odpowiedniego dermarollera, istotny jest również wybór odpowiednich ampułek. Tu polecam MedBoxy – znajdziesz ich aż cztery, dopasowane do czterech różnych problemów skórnych. Mój MedBox to Anti age, działa odmładzająco. Pozostałe to Whitenning na przebarwienia, Anti Acne dla cery tłustej , a Hydrating ma działanie nawilżające.

0 Komentarz

Zostaw komentarz