Fakty i mity na temat peelingów

Jesień to dobry czas, by zadbać o zniszczoną promieniowaniem UV skórę. Ważnym aspektem domowej pielęgnacji jest regularne wykonywanie peelingów. Zebrałyśmy najczęściej zadawane przez Was pytania, które pomogą Wam w doborze odpowiedniego produktu złuszczającego.

1. Skórę należy peelingować codziennie.

MIT! Częste wykonywanie peelingu może uszkodzić skórę. Zaburzona zostaje wówczas bariera ochronna, skóra może nieprzyjemnie piec, przestaje być odporna na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego łagodny peeling twarzy wykonuj 1 raz w tygodniu, a naskórek z ciała usuwaj 2 razy w miesiącu.

2. Wszystkie peelingi ziarniste są takie same.

MIT! Wyróżniamy produkty drobno i gruboziarniste. Różnią się wielkością substancji ściernej. Do peelingów gruboziarnistych zaliczymy na przykład peeling cukrowy. Drobnoziarnisty peeling będzie ścierał naskórek za pomocą np. zmielonych pestek. Ważna wskazówka: jeśli lubisz trend eko, kupując kosmetyk zwróć uwagę, czy substancja ścierna jest pochodzenia naturalnego (np. sól), czy syntetycznego (np. silikonowe kuleczki).

_dsc9430

3. Cerę wrażliwą twarzy lepiej traktować peelingiem enzymatycznym.

FAKT! Peeling enzymatyczny rozpuszcza martwy naskórek bez konieczności pocierania. Jest to idealna forma złuszczania dla osób z cerą wrażliwą, naczynkową czy trądzikową.

4. Rodzaj peelingu uzależniamy od grubości skóry.

FAKT/MIT! I tak i nie – oczywiście przy grubej skórze możemy bardziej „poszaleć” i wybrać peeling ziarnisty. Niemniej należy również zwrócić uwagę na schorzenia skóry – czynny trądzik, świeża opalenizna, niezagojone rany, podrażnienia wykluczają wykonanie mocnego złuszczania.

5. Po peelingu ciała konieczne jest nałożenie balsamu.

MIT! Jeśli peeling zawiera w swoim składzie drogocenne, naturalne oleje lub ma bogatą, kremową konsystencję, stosowanie balsamu po złuszczaniu okaże się zwykłą stratą czasu.

Moim osobistym faworytem jest peeling cukrowy Amethyst Glare od YASUMI. Po jego użyciu nie muszę już nakładać na skórę kremu – dzieje się to za sprawą dodatku oleju z gąbki egipskiej. Ekstrakty z malin, jeżyn i poziomek działają przeciwstarzeniowo i nadają kosmetykowi przecudowny zapach! Po użyciu Amethyst Glare skóra mojego ciała jest przyjemnie gładka, nawilżona, jędrna i pachnąca czerwonymi, soczystymi owocami. Idealny kosmetyk na pożegnanie słonecznego lata!

 

_dsc9427

 

_dsc9426

0 Komentarz

Zostaw komentarz