W ostatnich miesiącach obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych, które przylegają szczelnie do naszej twarzy. Dlatego więcej z nas dostrzega negatywne zmiany w wyglądzie swojej cery w okolicach ust, brody, nosa i podbródka. Wiąże się to z tym, że cera pod maseczką „nie oddycha”, co sprzyja rozwojowi bakterii. Podstawą jest częste wymienianie maseczek, używanie tych jednorazowych lub z bawełny organicznej. Dobrym wyborem będzie zrezygnowanie z makijażu lub aplikacja pudrów czy podkładów mineralnych. Niezwykle istotne jest również dokładne oczyszczanie skóry i stosowanie kremów ochronnych. Oto kilka wskazówek, jakich kosmetyków używać i jak zadbać o cerę w tym trudnym dla niej czasie – wskazówek specjalnie dla Was przygotowanych przez kosmetolog Yasumi SPA Gorzów Wielkopolski – Roksanę Kowalewską.
Gdy szczypie i piecze
W sytuacji, kiedy nasza cera pod maseczką jest narażona na ciągłe podrażnienia i otarcia naskórka , powinnyśmy zadbać o wzmocnienie jej bariery ochronnej. W codziennej pielęgnacji pomogą produkty charakteryzujące się działaniem okluzyjnym (ochronnym) i regenerującym.
Dlatego swoim klientkom i klientom, którzy skarżą się na pieczenie skóry spowodowane otarciami czy uszkodzeniem naskórka pod maską, rekomenduję codzienną aplikację cienkiej warstwy preparatu New Skin 1. Ta specjalistyczna maść stworzona została do aplikacji po kwasach czy mikrodermabrazji. Ale w przypadku innych podrażnień sprawdzi się również dobrze – osłoni i ochroni skórę przed dalszymi mechanicznymi uszkodzeniami. Wieczorem, po delikatnym oczyszczeniu – na przykład naturalną, organiczną pianką Yasumi Cleansing Foam – zalecam stosowanie regenerującego kremu New Skin 2. Działanie regeneracyjne i nawilżające zawdzięcza bogactwu naturalnych składników, w tym soku z aloesu, oliwy z oliwek, oleju sojowego, wyciągu z wąkroty azjatyckiej i kwiatów nagietka, wyciągu z kory mimozy oraz ze skrzypu polnego.
Z terapii gabinetowych fenomenalne efekty przynosi zabieg z kwasem laktobionowym. U moich klientek z cerą wrażliwą zabieg ten daje naprawdę dobre efekty w poprawie stanu cery wrażliwej. Kwas laktobionowy łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia, stany zapalne, a także wzmacnia barierę naskórkową i głęboko nawilża cerę. Jest rekomendowany idla wymagającej skóry wrażliwej, naczynkowej, z tendencją do czerwienienia się. Warto wspomnieć, że wspomaga leczenie AZS.
Niechciani goście – zaskórniki i stany zapalne
Wiele z moich klientek, odkąd zaczęły regularnie nosić maseczki, zauważyły nasilenie zmian trądzikowych. Dzieje się to za sprawą większego wydzielania łoju spowodowanego przykrywaniem twarzy oraz szybszym namnażaniem się bakterii.
Przy cerze skłonnej do trądziku, zalecam skupienie się na jej dokładnym, ale delikatnym oczyszczeniu, minimum dwa razy dziennie . Brud w postaci łoju, resztek makijażu oraz zanieczyszczeń powietrza, gromadzi się w porach skórnych. Aby dokładnie go usunąć i odblokować ujścia porów skórnych, nie wystarczy wieczorne przetarcie cery wacikiem z płynem micelarnym. Lepiej sprawdzi się szczoteczka soniczna NUNO. Jej delikatne mikrowłókna połączone z technologią wibracji dogłębnie oczyszczą skórę, poprawią jej mikrokrążenie oraz delikatnie wypeelingują skórę, czyli usuną martwe komórki naskórka. Po takim demakijażu, aby przywrócić cerze właściwe pH, należy zaaplikować tonik, a na koniec wmasować krem z kwasem migdałowy (Mandelic Acid Cream) lub azelainowym (Azelaic Acid Cream). Te specjalistyczne kremy są dedykowane cerom z problemem zaskórników i stanów zapalnych. O dobór najlepszego dla swojej skóry zapytaj kosmetologa Yasumi – po zapoznaniu się z problemem, pomoże wybrać najwłaściwszy preparat dla Ciebie.
Z terapii gabinetowych dedykowanych cerom zanieczyszczonym, polecam swoim klientkom laserowy peeling węglowy. Po dokładnym demakijażu gąbką węglową, aplikuję specjalistyczną maskę z węglem aktywnym CPY. Maska ta wchłania toksyny, nadmiar sebum oraz zrogowaciały naskórek. Następnie laserem wykonuję peeling, który usuwa zanieczyszczenia oraz stymuluje skórę do poprawy struktur kolagenu. Cera po zabiegu jest oczyszczona, pory są wyraźnie zmniejszone , wydzielanie sebum zostaje ustabilizowane, stany zapalne znacznie zmniejszone. Moje klientki uwielbiają ten zabieg i wykonują go systematycznie co dwa miesiące.
Noście maseczki, dbajcie o siebie i trzymajcie się zdrowo. Przesyłamy Wam moc uścisków i pozdrowień!
0 Komentarz