Jak dbać zimą o dłonie?

Mawia się, że dłonie są wizytówką człowieka. Z punktu widzenia kosmetycznego – jest to jedna z części ciała najbardziej narażonych na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak detergenty, chlorowana woda, wysuszający skórę talk z rękawiczek jednorazowych, promieniowanie UV oraz wiatr. Zimą niskie temperatury wysuszają skórę rąk sprawiając, że jest szorstka, nieprzyjemna w dotyku. W kontakcie z mydłem lub substancjami zapachowymi zawartymi w kremach nieprzyjemnie piecze, a miejscami może nawet boleśnie pękać.

DSC_2561

Aby zapobiegać tak drastycznym sytuacjom, przygotowałam dla Ciebie przepis na zabieg pielęgnacyjny dłoni, który możesz wykonać w domu.

1. Na lekko zwilżoną skórę rąk nałóż ulubiony peeling. Możesz wykonać go samodzielnie, tworząc gęstą papkę z kryształków cukru i roślinnego oleju. Peeling rozcieraj okrężnymi ruchami przez około 5 minut. Usuniesz tym samym martwą warstwę naskórka, wygładzisz ręce, ożywisz ich koloryt i sprawisz, że substancje aktywne z kremów, balsamów będą działać głębiej i skuteczniej. Ale uwaga! Jeśli Twoje dłonie są w bardzo złej kondycji, wykonaj peeling w sposób delikatny, aby nie podrażnić spierzchniętej, uszkodzonej skóry.

2. Pora na masaż! Z definicji jest to zabieg fizjoterapeutyczny wykonywany nieuzbrojoną ręką masażysty. W praktyce ma to wyglądać w ten sposób: nałóż na dłonie ulubioną oliwkę lub olejek i wykonaj ruchy głaskania (delikatne, posuwiste ruchy rozprowadzające preparat), rozcierania (kręć np. kciukiem małe kółeczka), ugniatanie (palcami delikatnie uciskaj punktowo paliczki i śródręcze) oraz oklepywanie – na przykład ruchem fortepianowym. Masaż zakończ gimnastyką dłoni, możesz na przykład pougniatać przez chwilę niewielką, gumową piłeczkę. Rozruszasz tym sposobem stawy i poprawisz krążenie rąk. Resztę oliwki usuń papierowym ręcznikiem.

3. Twoja skóra jest gotowa, by przyjąć składniki aktywne, które dostarczysz jej, nakładając nań grubą warstwę kremu. Świetnie nada się do tego Argan&Karite Hand Cream, który dzięki zawartości drogocennego oleju arganowego działa przeciwstarzeniowo, odżywczo i ochronnie. Masło Karite odbudowuje płaszcz wodno – lipidowy, co zwiększa poziom nawilżenia oraz uelastycznia skórę. O krem zapytaj w najbliższym gabinecie Yasumi lub wejdź TUTAJ (sklep online).
Aby krem wniknął głębiej, wykonaj okluzję, czyli odetnij dostęp powietrza. W tym celu wsuń dłonie w foliowe (nie gumowe!) rękawiczki, dokładnie takie, jakich używasz tankując samochód. Wykorzystaj również moc termoterapii, owijając dłonie w nagrzany na kaloryferze ręcznik lub opatul je poduszką elektryczną.

4. Po około piętnastu minutach wyjmij dłonie z foliowego i cieplnego kompresu. Wmasuj ewentualne pozostałości kremu lub delikatnie odciśnij nadmiar w ręcznik papierowy. Jeśli chcesz dłużej cieszyć się gładkimi dłońmi, pamiętaj, by po każdym myciu, a przynajmniej przed snem oraz koniecznie przed wyjściem na mróz nakładać na ich skórę odpowiedni krem ochronny lub odżywczy. Istotną rolę odgrywa również środek, którym myjesz ręce! Zwykłe mydło posiada zasadowe pH, które sprawia, że skóra jest szorstka, sucha, a jej odporność na działanie czynników zewnętrznych drastycznie spada. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie mycie dłoni produktem zawierającym dobroczynne probiotyki, o których poczytasz W TYM POŚCIE.

Właściwa i regularna pielęgnacja jest kluczem do sukcesu. Proponowany przeze mnie zabieg możesz wykonywać raz w tygodniu, na przykład oglądając ulubiony serial. Jestem pewna, że widząc efekty, z miłą chęcią włączysz zabieg do swojego prywatnego rytuału pielęgnacyjnego.

0 Komentarz

Zostaw komentarz