Jak zmotywować się do sportu?

Gdy minie już kilka tygodni od Sylwestra, wiele z nas uzmysławia sobie, że postanowienia noworoczne pokrył kurz zapomnienia. Oprócz rzucenia palenia, rezygnacji ze słodyczy, to właśnie większa aktywność fizyczna jest jednym z najczęstszych celów. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak odnaleźć w sobie motywację do zrzucenia z siebie ciepłego koca i oderwania się od wygodnej kanapy na rzecz ruchu i ćwiczeń.

1. Rób to, co lubisz!

Nawet najmodniejszy lub najefektywniejszy trening zniechęci Cię, jeśli go nie pokochasz. Wypróbuj kilku dyscyplin i wybierz tę, która sprawi Ci najwięcej frajdy. Nie znosisz atmosfery fitness klubów i zamkniętych przestrzeni? Zimą wypróbuj jazdy na łyżwach, a wiosną przesiądź się na rower. Uprawianie sportu, który Cię kręci sprawi, że szybko się od niego uzależnisz.

bigstock-Runner-using-smartwatch-joggin-107938955

2. Metoda małych kroków.

Nie przebiegniesz od razu maratonu, jeśli do tej pory nie przetruchtałaś nawet kilometra. Formę buduje się tygodniami, miesiącami, a nawet latami. Nie zniechęcaj się zatem, jeśli po krótkim dystansie łapiesz ostrą zadyszkę. Następnym razem podziel trasę na kilka odcinków, część z nich przebiegnij, a pozostałe przespaceruj. W miarę upływu treningów zmniejszaj marsz na rzecz truchtu. Forma przyjdzie z czasem, zobaczysz! Ale nie przyjdzie, jeśli nigdy nie zaczniesz.

3. Razem raźniej!

Zamiast umawiać się z przyjaciółką na kawę i tuczący sernik, zróbcie wspólnie coś związanego z aktywnością fizyczną. W ten sposób nie tylko wzmocnicie mięśnie, ale i łączącą Was więź.

Foto 02

4. Bądź elastyczna!

I nie chodzi tu o rozciąganie spiętych mięśni. Jako pracująca mama wiem, że nie zawsze uda mi się zdążyć na wyznaczony w grafiku fitness klubu trening. Ale nie jest to dla mnie żadna wymówka! Zamiast zasiadać na kanapie, wybierz inną aktywność w danym dniu – jazdę na rowerze, szybki marsz lub choćby sanki z pociechami. Działanie zawsze lepsze jest od stagnacji.

5. Doceń duchowy aspekt sportu!

Gdy jest mi smutno i w niczym nie potrafię znaleźć ukojenia, joga pozwala mi wrócić do równowagi, otulając mnie błogim poczuciem pewności, sensu i bezpieczeństwa. Gdy w głowie aż huczy mi od nadmiaru myśli, szybki marsz porządkuje umysł. Krajobraz od zniszczeń spowodowanych wybuchami furii ocalić pomagają dynamiczne ćwiczenia ze sztangami. I Ty znajdź aktywność, która pozwoli Ci radzić sobie z trudnymi emocjami, stresem, tęsknotą i smutkiem.

6. Nie szukaj wymówek!

Do każdego przeciwwskazania, nawet medycznego, można dobrać odpowiedni trening. Dla osób borykających się na przykład z artretyzmem, reumatyzmem, stwardnieniem rozsianym lub dla Ciebie, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem lub marzysz o szybkich, widocznych efektach, czy wzmocnieniu tradycyjnych ćwiczeń, idealną formą będzie trening na wibroplatformie Dream Healther.

Foto 04

Korzystanie z niej między innymi wzmocni Twoje mięśnie, poprawi jędrność skóry, zniweluje cellulit, wpłynie korzystnie na układ kostno – stawowy i będzie zastrzykiem hormonu szczęścia. Kilka słów o treningu i krótką prezentację ćwiczeń na platformie Dream Healther znajdziesz w TYM filmie na YouTube. (kliknij)

Mam nadzieję, że moje wskazówki zmotywują Cię do działania. A jeśli nadal ogarnia Cię niemoc pomyśl, że za kilka miesięcy trzeba będzie zrzucić puchową kurtkę na rzecz kostiumu kąpielowego. Wolisz prezentować gibkie i jędrne ciało, czy wstydliwie chować się za zwojami chusty pareo? Wybór i decyzja należą tylko do Ciebie.

0 Komentarz

Zostaw komentarz