Jak malować brwi?

Każda z nas szuka ideału.  Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście” przemierzała Nowy Jork w poszukiwaniu perfekcyjnego mężczyzny. Nigella Lawson próbuje wciąż nowych przepisów na sernik bez skazy.  Ja – co sezon – wracam ze sklepowych łowów z parą idealnych szpilek. A jeśli Ty marzysz, by uzyskać perfekcyjny kształt brwi, ten wpis jest właśnie dla Ciebie!

 

Oczy są zwierciadłem duszy, a brwi stanowią ich ramę. Niewłaściwie dobrany kształt i kolor, potrafią zaburzyć proporcje twarzy, dodać lat, zmienić wyraz i sfałszować wyrażane emocje.

 

Po nadaniu brwiom odpowiedniego kształtu pęsetką (najlepiej skorzystać z usług profesjonalisty), możesz samodzielnie wzbogacić codzienny make up i dodać twarzy uroku, poprzez właściwy makijaż łuku brwiowego.

 

Poniżej kilka wskazówek, w jaki sposób uzyskać idealny kształt i kolor.

  1. Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiedniego kosmetyku. Cień zaaplikujesz za pomocą niewielkiego, skośnego pędzelka. Kredkę nałożysz bezpośrednio na skórę. Możesz użyć także wosku, lub połączyć kilka metod (obrysować krawędzie kredką, a środek wypełnić cieniem). Zasięgnij porady profesjonalisty i wypróbuj różnych produktów. Oceń, która metoda sprawdzi się u Ciebie najlepiej, będzie dla Ciebie najwygodniejsza i pozwoli uzyskać optymalny, upragniony efekt.
  2. Dobierz kolor do odcienia Twoich włosów, lepiej, by był o ton jaśniejszy, niż ciemniejszy od naturalnego. Pamiętaj, by nigdy nie malować brwi czarnym cieniem/kredką – taki wybór zapewni efekt karykaturalny i przerysowany, a tego z pewnością chcesz uniknąć.
  3. Przeczesz brwi specjalnym grzebieniem, od nasady po końce. Ocenisz w ten sposób ewentualne dysproporcje, wychwycisz braki, co pozwoli Ci lepiej wyrysować odpowiedni kształt.
  4. Aby wyznaczyć początek brwi, połącz pionową, prostą linią płatek nosa i wewnętrzny kącik oka.

 DSC_4183 (1)

 

Najwyższy punkt łuku brwiowego wyznaczysz prowadząc linię od płatka nosa przez środek źrenicy.

 

DSC_4185 (1)

 

Koniec brwi wyznacz prowadząc linię prostą od płatka nosa przez zewnętrzny kącik oka.

 

DSC_4187 (1)

 

  1. Nałóż cień lub kredkę krótkimi, drobnymi ruchami pamiętając, że zbyt duża ilość kosmetyku może dać efekt przerysowania. Malując pamiętaj, by skupić się na miejscach, gdzie włoski są cieńsze, delikatniejsze lub nie ma ich wcale, a mniejszą ilość produktu nakładać na obszary, gdzie włosy są gęste i grube.
  2. Staraj się malować brwi w świetle, w którym będziesz prezentować swój makijaż. Inny efekt uzyskasz wykonując make up w sztucznym, a inny w dziennym świetle. Pamiętaj, że zawsze lepszy jest zdrowy umiar, niż nadmierna ekspresja.

 

DSC_4196 (1)

 

Jeśli brakuje Ci odwagi, by malować łuk brwiowy,  swoją przygodę z jego modelowaniem zacznij od użycia specjalnego żelu lub odżywki. Stosowanie takiego preparatu nada włoskom odpowiedni kierunek, odżywi je i wzmocni ich naturalny kolor.

 

Wybór kosmetyków do stylizacji brwi znajdziesz w naszym sklepie internetowym KLIK! lub w najbliższym gabinecie Yasumi.

 

 

 

0 Komentarz

Zostaw komentarz