Jesienna pielęgnacja. Czy Twoja twarz jest gotowa na zimę?

Niska temperatura powietrza, wiatr, gwałtowne zmiany temperatur przy wejściu do rozgrzanego pomieszczenia – wszystko osłabia naturalną barierę ochronną skóry. Cera staje się  podatna na uszkodzenia i alergie. Niższa zdolność ochronna to adekwatnie większa przepuszczalność – smog atakuje nie tylko śluzówkę nosa, krtani oraz płuca. Szkodliwe substancje wnikają w głąb skóry sprawiając, że staje się poszarzała, zmęczona i starzeje się w zastraszającym tempie.
Poznaj 5 zasad zimowej pielęgnacji cery!

pomysł na prezent

Po pierwsze – ochraniaj

Aby wzmocnić naturalną barierę ochronną skóry, przed każdym wyjściem na dwór zabezpieczaj ją kremem ochronnym. Zwróć uwagę, czy preparat, którego używasz, zawiera naturalne oleje – będą działały jak kompres i odbudowują poziom ceramidów, czyli swoistych cegiełek tworzących skórę. Zimą nie rezygnuj z filtrów – krem z zawartością SPF ochroni twarz przed działaniem UV, które jest prowodyrem starzenia się skóry.

krem Yasumi

olejek ryżowy

Po drugie – odpoczynek

Relaks dla skóry to przede wszystkim brak makijażu i odpowiednia dawka nawilżenia. Gdy tylko możesz, zrezygnuj zatem z make up’u, a po powrocie do domu nie zwlekaj z dokładnym demakijażem. Zimą rozważ azjatycki sposób oczyszczania cery. W myśl zasady „podobne rozpuszcza podobne” japonki rozpuszczają makijaż naturalnym olejkiem ryżowym.  Kolejny krok to demakijaż żelem myjącym oraz naturalną gąbeczką z korzenia azjatyckiej rośliny KONJAC (PS – gąbka jest biodegradowalna i świetnie utrzymuje wodę, gdy po wielu miesiącach używania swojej Yasumi Konjac Sponge mam ochotę na nową, starą wkładam do doniczki, zasypuję ziemią i sieję na niej rzeżuchę.).

Michalina Dyczkowska

Michalina Dyczkowska

olejek ryżowy

Po trzecie – pielęgnacja antipollution

Bezsprzecznie jesienią i zimą skóra boryka się z największym w ciągu roku natężeniem zanieczyszczeń. Czym jest nieprzyjemna zawiesina unosząca się w mroźnym powietrzu? Smog to trująca i szkodliwa mieszanka tlenków azotu, węgla, siarki, sadzy oraz trudno opadających pyłów.

Ma wielce niszczący wpływ na organizm – poraża oskrzela, płuca i układ krążenia. Niestety przypisuje się mu również działanie kancerogenne…

Aż 1/3 kobiet dostrzega szkodliwe działanie smogu na swoją skórę. Smog wnika w pory skórne, zaburzając właściwe procesy regeneracji. Cera staje się poszarzała i ziemista. Twarz wygląda niezdrowo. Coraz więcej ludzi wygląda na przemęczonych mimo właściwej ilości snu…

Cotygodniowym rytuałem o działaniu antipollution będzie stworzenie domowego laboratorium kosmetycznego. Wystarczy płaską łyżeczkę naturalnej maseczki Yasumi Lava Mask Antipollution wymieszać z 15 dozami liposomowego aktywatora. Mieszanka specjalistycznego węgla aktywnego i naturalnej glinki to suche składowe wegańskiej maseczki o silnym działaniu oczyszczającym. Zawarte w płynnym aktywatorze liposomy transportują składniki aktywne maski w głąb skóry. Po kilkunastu minutach maskę należy zmyć – skóra jest przyjemnie gładka, matowa, oczyszczona i świeża.

domowa maseczka węglowa domowa maseczka węglowa domowe spa domowa maseczka z węglem Michalina Dyczkowska

Po czwarte – gabinet

Nie zapominaj o profesjonalnych terapiach odbudowujących barierę ochronną skóry oraz usuwających zanieczyszczenia. Naszym faworytem jest oxybrazja, czyli peeling tlenowo – wodny. Jak wygląda zabieg? Po dokładnym demakijażu na twarz za pomocą strumienia tlenu aplikowana jest sól fizjologiczna. Dochodzi do łagodnego, kontrolowanego usunięcia martwych komórek naskórka oraz rewitalizacji cery. Odpowiednio dobrana maska kończy zabieg, odbudowując barierę ochronną cery.

Michalina Dyczkowska Michalina Dyczkowska domowa maseczka z węglem

HOME SPA LABORATORY

YASUMI OXYBRAZJA

0 Komentarz

Zostaw komentarz