Jak wrócić do formy po ciąży?

Jestem mamą dwójki pociech i wiem, jak trudno jest zmobilizować się do walki o zgrabną sylwetkę, zwłaszcza, gdy jesteśmy aktywne zawodowo i na sport zostaje już niewiele czasu oraz siły. Niemniej z całego serca namawiam Cię do dbałości o swoje ciało! Jestem przekonana, że gdy wyglądamy dobrze, gdy widzimy efekty podejmowanych przez nas ćwiczeń, gdy waga spada w dół, a ciało ujędrnia się i wzmacnia, uśmiech pojawia się na twarzy, a samopoczucie wzrasta jak słupek rtęci w upalnej, lipcowej spiekocie.

Odcinek WIDEO:

Odcinek TEKST:

Poniżej przedstawiam kilka pomysłów na ujędrnienie ciała po ciąży, które są alternatywą dla tradycyjnych ćwiczeń na siłowni i drogich zabiegów chirurgicznych.

 

1. Jeśli nie lubisz ćwiczyć, ale chcesz przyspieszyć efekt diety, pozbyć się cellulitu oraz wzmocnić wszystkie partie mięśniowe, idealną formą powrotu do sylwetki sprzed ciąży będzie dla Ciebie korzystanie z wibroplatformy Dream Healther. Urządzenie wykorzystuje zasadę wibracji, która przenosi się od dwóch niezależnie napędzanych płyt na całe ciało osoby poddanej zabiegowi. Drgania te zmuszają organizm do bardzo intensywnej pracy mięśni bez wysiłku fizycznego. Oprócz spalania tkanki tłuszczowej i poprawy metabolizmu, ujędrnia się cała sylwetka, a szpecący cellulit staje się mniej widoczny. Dodatkowo wytwarzają się endorfiny – hormony szczęścia, wzrasta chęć do działania i odporność na stres. A która z mam nie potrzebuje czasem dodatkowej dawki energii i pozytywnego nastawienia?

 

1

 

2. Wróciłaś już do wagi sprzed ciąży, ale Twój brzuch wymaga ujędrnienia? A może marzysz o chwili relaksu i odprężenia, a niestety nie możesz sobie pozwolić na profesjonalny masaż w SPA?  Wypróbuj Body Lift & Relax od Yasumi (KLIK!). Dzięki poręcznemu masażerowi ujędrnisz brzuszek, wyrzeźbisz talię, rozluźnisz spięte mięśnie karku i szyi, wymodelujesz ramiona oraz biust, a nawet wykonasz drenaż limfatyczny, wspomagający walkę ze znienawidzonym cellulitem! Masażera możesz użyć biorąc kąpiel – przecież obie wiemy, jak cenna jest każda minuta, gdy po domu grasują Małe Potworki.

 

3

 

3. Wiele mam ubóstwia czas spędzony z dziećmi i nie wyobraża sobie innej formy relaksu niż ta, gdy pociecha jest u ich boku. Dobrym rozwiązaniem na powrót do formy są wówczas ćwiczenia ze szkrabem. Jazda na rowerze, gdy maluch siedzi w foteliku lub specjalnej przyczepce, szybki marszobieg z wózkiem lub gimnastyka połączona z zabawą nie tylko wzmocnią Twoje mięśnie, ale i łączącą Ciebie i Twoje dziecko więź. Wiele inspiracji do wspólnej gimnastyki znajdziesz na stronie akcji „Mama w Ruchu” (KLIK!).

 

4

 

Na koniec proszę, byś nie była wobec siebie zbyt krytyczna. Szanuj swoje ciało – to dzięki niemu wydałaś na świat nowe, cudowne istoty. Niech zmiany, które zaszły w Twojej sylwetce przypominają Ci, jaką drogę pokonałaś, co osiągnęłaś i jak wiele miłości zyskałaś. Bądź dla siebie łaskawsza i daj sobie czas, podejmuj starania, pamiętając o systematyczności i sumienności. Nieważne, jaką formę aktywności i dbałości o ciało wybierzesz, istotne, byś zrobiła choć jeden krok w kierunku samoakceptacji, radości i zadowolenia. Trzymam za Ciebie kciuki!

 

 

0 Komentarz

Zostaw komentarz