Jak odmłodzić zniszczone dłonie? Przegląd zabiegów

Poniższe kompendium pomoże Ci w wyborze idealnego zabiegu, który sprawi, że dłonie staną się Twoim największym atutem! A może znasz osobę, która skarży się na wygląd swoich dłoni? Udostępnij jej ten post – ta wiedza może okazać się przydatna!

 

  1. Fotoodmładzanie

Skóra dłoni każdego dnia narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Detergenty, promieniowanie UV, mróz, suche powietrze sprawiają, że dłonie pozbawione naturalnej bariery ochronnej szybciej się starzeją. Jednym z zabiegów ratujących wygląd skóry dłoni jest fotoodmładzanie.

Silne impulsy światła, które emituje urządzenie IPL zostają przemienione w energię cieplną w wewnętrznych obszarach skóry. Powoduje to stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu, a także elastyny oraz obkurcza istniejące włókna kolagenowe.

Jak wygląda zabieg?

Ekspert Yasumi przeprowadzi wywiad i dokona oględzin skóry dłoni, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i dobrać optymalne parametry urządzenia. Następnie oczyści skórę i nałoży na nią specjalny preparat o żelowej konsystencji. Głowicą urządzenia przyłożoną bezpośrednio do powierzchni skóry, wykona kilka „strzałów”.  Podczas zabiegu zostaniesz poproszony o nałożenie okularów, które chronią oczy przed światłem IPL.

Efekty

Już po pierwszym zabiegu zauważysz poprawę wyglądu skóry dłoni, ale dla optymalnego efektu odmłodzenia proponuje się wykonanie serii ok. 5 zabiegów co 2-3 tygodnie.

Oprócz poprawy kondycji skóry dłoni, jej odmłodzenia i rewitalizacji, wyrównany zostanie również jej koloryt, a przebarwienia stają się mniej widoczne.

  1. Kwasy

W ofercie YASUMI znajdziesz zabiegi z wykorzystaniem kwasu ferulowego, migdałowego, salicylowego oraz azelainowego. To kosmetolog dobierze preparat odpowiedni dla Ciebie.  Doświadczony ekspert może zaproponować terapię łączoną z mikronakłuciami, mikrodermabrazją lub preparatem na bazie kwasu hialuronowego.

Jak wygląda zabieg?

Po wywiadzie i oględzinach, skóra jest oczyszczana i odtłuszczana. Na dłonie (na dosłownie kilka minut!) nakładany jest wybrany kwas. W zależności od rodzaju kwasu, jest zmywany i neutralizowany lub pozostawiany na skórze.

Efekty

Kwasy usuwają martwy naskórek oraz pobudzają skórę do regeneracji i odnowy. Redukują przebarwienia, działają nawilżająco i poprawiają kondycję skóry. Zabieg można wykonać jednorazowo lub – dla optymalnego efektu – w seriach.

  1. Fala radiowa

Podczas zabiegu energia fal radiowych zamieniana jest w ciepło. Tkanka podskórna podgrzewana jest miejscowo do ponad 40˚C, dzięki czemu zwiększa się ukrwienie, a komórki są lepiej odżywione. W ten sposób fibroblasty (komórki tkanki łącznej) zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny, a te z kolei zwiększają jędrność, elastyczność i gładkość skóry.

Jak wygląda zabieg?

Na dłonie, po uprzednim oczyszczeniu, nakładany jest preparat o kremowej konsystencji. Kosmetolog wykonuje masaż głowicą emitującą przyjemne, błogie ciepło.

Efekty

Fala radiowa nie bez powodu nazywana jest liftingiem bez skalpela. Efekt zagęszczenia skóry, poprawy jej kondycji, redukcji zmarszczek oraz odżywienia jest na tyle spektakularny, że z zabiegu chętnie korzystają największe hollywoodzkie gwiazdy!

  1. SAISEI – azjatyckie SPA dla dłoni

Zabieg łączący działanie pielęgnacyjne z chwilą błogiego relaksu. Najpierw Twoje dłonie zostaną oczyszczone proszkiem myjącym z dodatkiem rozjaśniającego kwasu salicylowego oraz ekstraktu z cytrusów. Wmasowanie ampułki z witaminą C (możesz również kupić ją tu: KLIK) wyrówna koloryt skóry i zadziała odmładzająco. Aplikacja kremu z olejkiem arganowym odżywi skórę i zabezpieczy ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Zabieg SAISEI jest idealną formą ekspresowej regeneracji skóry dłoni przed wielkim wyjściem.

 

 

O powyższe zabiegi zapytaj w gabinecie YASUMI. Możesz również umówić się na DARMOWĄ konsultację i osobiście dowiedzieć się wszystkiego o pielęgnacji skóry dłoni.

Korzystałaś już któregoś  z opisanych przeze mnie zabiegów? A może masz inne, sprawdzone metody na regenerację skóry dłoni? Jestem ciekawa Twojej opinii!

0 Komentarz

Zostaw komentarz