Piękno od korzeni – co to jest konjac i dlaczego warto go mieć w swojej łazience?

Michalina Dyczkowska
Michalina Dyczkowska
Czy można myć twarz korzeniem? Jak to możliwe, żeby starą gąbkę zakopać w ziemi i mieć z tego pożytek? Jak dobrać odpowiednią gąbeczkę do swojej skóry? Na pytania odpowiada i wątpliwości rozwiewa – trener Yasumi College – magister kosmetologii – Agnieszka Kujawa.

Konjac to roślina znana i ceniona w Japonii od ponad 1500 lat. Już w szóstym wieku naszej ery stosowana była w japońskiej medycynie i kuchni. Dziś wiemy już, że konjac można jeść, można wytwarzać z niego leki. Ale można też zrobić z niego… Gąbkę idealną!

Włókna byliny Konjac  tworzą swoistą sieć. Ta unikalna struktura i niesłychana chłonność sprawiają, że po namoczeniu twarda gąbka przypominająca sucharka, zmienia się w przyjemną i puszystą gąbeczkę, którą delikatnie i przyjemnie wymasujesz skórę podczas mycia. I to bez zbędnych podrażnień!

Używając codziennie Konjac Sponge nie tylko oczyszczamy skórę ale także pobudzamy mikrokrążenie dotleniając i odżywiając komórki. Usuwamy również obumarły naskórek. W naturalny sposób pozostawiamy skórę świeżą, czystą i doskonale przygotowaną do aplikacji kremu czy maseczki.

Michalina Dyczkowska

Jak używać gąbki Konjac?

Konjac Sponge po wyciągnięciu z opakowania jest twarda. By móc jej bezpiecznie używać, należy namoczyć gąbeczkę wrzucając ją do miseczki z letnia wodą lub dokładnie rozmoczyć pod strumieniem ciepłej wody. Po chwili, gdy gąbka zwiększy swoją objętość i uzyska miękką, przyjemną strukturę, można wykonać nią masaż myjący. Po umyciu skóry należy dokładnie wypłukać gąbkę ściskając ją kilkukrotnie pod bieżącą wodą i pozostawić w suchym, przewiewnym miejscu do następnego użycia. Naciąganie gąbki czy wykręcanie może doprowadzić do jej uszkodzenia.

yasumiYasumi konjac

Gdy gąbka zacznie się kruszyć to jest dla nas znak, że najwyższy czas wymienić ją na nową. Zużytej gąbki nie wyrzucamy do kosza, ponieważ jest ona w 100% biodegradowalna i w myśl zasady #zerowaste wykorzystujemy ją ponownie. Możemy ją włożyć na przykład do doniczki z kwiatem, gdzie doskonale sprawdzi się, by dłużej zachować wilgoć ziemi.

Gąbeczek Konjac marka Yasumi ma w ofercie kilkanaście – różnią się dodatkiem innego składnika pochodzenia naturalnego. I tak dla cery zanieczyszczonej najlepiej sprawdzi się konjac z węglem aktywnym, dla trądzikowej z zieloną herbatą. Dla wrażliwców idealna będzie konjac z aloesem, a dla cery dojrzałej na przykład ta z kolagenem. I ważna informacja – gąbeczkę Pure można używać również do mycia skóry niemowląt i dzieci – to właśnie dlatego ta gąbka jest bestsellerem prezentowym na baby shower.

Klikając TUTAJ sprawdzisz, która gąbka będzie najlepsza dla Twojej cery.

0 Komentarz

Zostaw komentarz