Poznaj 6 uzdrawiających właściwości imbiru!

Imbir kojarzy nam się głównie ze sproszkowaną przyprawą dodawaną do potraw kuchni dalekowschodniej. Ale czy wiesz, że kłącze, czyli korzeń tej rośliny, dostępny w sprzedaży w marketach i warzywniakach, posiada liczne właściwości uzdrawiające i prozdrowotne? Poznaj 6 z nich!

_DSC1506

  1. Działa przeciwwymiotnie.

Imbir może być stosowany w leczeniu  choroby lokomocyjnej, łagodzi również mdłości w początkowej fazie ciąży. Wystarczy wycisnąć sok z korzenia przy pomocy sokowirówki lub przyrządzić aromatyczny napar –  centymetrowy kawałek obranej rośliny należy gotować kilka minut w rondelku.

  1. Wspomaga trawienie!

Imbir pobudza wydzielanie śliny i kwasu żołądkowego, przez co wspomaga proces trawienia i niweluje uczucie ciężkości po obfitym posiłku.

  1. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo.

Rozgrzewa i wspomaga naturalne procesy obronne organizmu. To dlatego jego spożywanie zaleca się szczególnie od jesieni do wczesnej wiosny.

  1. Ma właściwości antyhistaminowe.

Redukuje alergię, wspomaga oddychanie w zakażeniu dróg oddechowych, astmie, nieżycie oskrzeli i gardła.

  1. Jest uważany za afrodyzjak.

Rozgrzewające, pobudzające właściwości imbiru sprawiają, że imbir rozpala namiętność i wzmaga apetyt na miłosne igraszki.

  1. Działa antycellulitowo i wyszczuplająco!

Olejek eteryczny pozyskiwany imbiru redukuje cellulit. Pobudza krążenie, wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej i detoksykację organizmu.

Jego moc wykorzystana została w Jinjā – imbirowym zabiegu wyszczuplająco – antycellulitowym w gabinetach YASUMI. Nadmiar martwego naskórka usuwany jest poprzez masaż ciała bambusową szczotką (po zabiegu otrzymasz ją gratis do dalszej pielęgnacji domowej!). Nałożenie rozgrzewającej imbirowej maski  stymuluje krążenie, przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także oczyszcza organizm z toksyn powodujących m.in. powstawanie cellulitu. Hamuje proces rozkładu włókien kolagenowych, silnie ujędrnia i uelastycznia skórę. Zabieg przynosi widoczne efekty wygładzenia ciała już po jednorazowej wizycie.

Wykorzystujecie moc imbiru w swojej kuchni? Macie sprawdzone przepisy na potrawy, napoje z dodatkiem jego korzenia? Piszcie śmiało w komentarzach!

_DSC1508

1 Komentarz
  • Beata

    Odpowiedz

    Jesienią i zimą piję wzmacniającą miksturę składającą się z dwóch plastrów imbiru, soku z cytryny i łyżeczki miodu zalanych gorącą wodą.

Zostaw komentarz