Skąd się biorą zmarszczki mimiczne i jak się ich pozbyć?

Naukowcy obliczyli, że mięśnie naszej twarzy kurczą się nawet 15 tysięcy razy dziennie. Złość wyrażana marszczeniem brwi, zdziwienie okazywane ich unoszeniem, mrużenie oczu w słoneczny dzień – każda emocja pozostawia ślad na naszej skórze w postaci zmarszczek mimicznych.

Im mimika twarzy bardziej wyrazista, tym zmarszczki widoczne są szybciej. Kurczenie się mięśni odpowiedzialnych za wyrażanie emocji jest nieuniknione, zatem pierwsze bruzdy zaczynają się pojawiać już od około 20 roku życia. Najbardziej aktywny marszczyciel brwi odpowiada za dwie pionowe zmarszczki, tak zwane „lwie”. Brzusiec czołowy mięśnia potyliczno – czołowego (zwany popularnie „czołem”) to kolejny obszar narażony na szybkie pojawianie się szpecących bruzd. U osób palących papierosy, na skutek pracy mięśnia okrężnego ust, powstają przecinające czerwień wargową, pionowe zmarszczki.

 

Jak przeciwdziałać?

Trudno jest nie wyrażać emocji, zresztą – bez komunikacji niewerbalnej trudno byłoby odgadnąć nasz faktyczny nastrój. Aby przeciwdziałać zmarszczkom mimicznym oraz minimalizować już istniejące, warto skorzystać z poniższych metod.

W gabinecie kosmetycznym

Zabieg z wykorzystaniem fal radiowych (RF) poprawia jędrność i napięcie skóry. Oprócz tego, wydzielane w trakcie zabiegu ciepło, rozluźnia mięśnie mimiczne, niwelując powstałe na skutek ich spięcia zmarszczki.

Inną formą terapii jest krioelektroporacja (kriomezoterpia), gdzie za sprawą prądu impulsowego otwierają się kanały wodne, co umożliwia skuteczne transdermalne wtłaczanie składników aktywnych, w tym przypadku ampułki lub serum przeciwzmarszczkowego.

W gabinecie medycyny estetycznej

Toksyna botulinowa potocznie zwana jest jadem kiełbasianym, bowiem w naturalny sposób powstaje w zepsutych wędlinach i konserwach. Zastrzyki botoksem działają rozkurczowo na mięśnie, przez co wygładzają się zmarszczki mimiczne. Efekt 15 minutowego zabiegu utrzymuje się kilka miesięcy. Należy pamiętać o możliwych działaniach niepożądanych, jak bóle głowy, objawy pseudo grypowe, opadającej powiece lub uczucia ciężkich brwi.

W domu

Co wieczór wykonaj masaż twarzy – jego ruchy oraz wydzielane w trakcie ciepło, rozluźnią spięte mięśnie mimiczne, niwelując tym samym zmarszczki i spowalniając powstawanie nowych. Oprócz tego pobudza się krążenie, skóra jest lepiej ukrwiona i dotleniona, przez co szybciej się regeneruje i nabiera zdrowego kolorytu.

Do domowej pielęgnacji skóry wybierz preparaty z zawartością argireliny, czyli peptydu hamującego wydzielanie acetylocholiny. Składnik ten zapobiega skurczom mięśni, dając efekt wygładzenia zmarszczek. Argirelina jest kosmetycznym odpowiednikiem do iniekcji toksyną botulinową, czyli bolesnych zastrzyków botoksem.

 

zmarszczki mimiczne

 

Kosmetyki z linii Stop The Clock zawartością argireliny znajdziesz na https://sklep.yasumi.pl/

 

 

 

0 Komentarz

Zostaw komentarz