Jak skutecznie pozbyć się owłosienia? Poznaj metody!

Uporczywy wąsik na górnej wardze,  owłosione ręce i pachy oraz podrażniona strefa bikini mogą być prawdziwą zmorą! Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to, w jaki sposób osiągnąć idealną gładkość skóry i na długo – a nawet na zawsze! – pozbyć się niechcianych włosków.

Woskowanie

Zabieg polega na nałożeniu podgrzanego wosku na skórę, przyklejenia do niego paska z włókniny i energicznym oderwaniu całości w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.
Minusy: niektórzy skarżą się na bolesność zabiegu (choć są i tacy, którzy dyskomfortu nie odczuwają prawie wcale). Po woskowaniu włoski mogą się wrastać, dlatego istotny jest systematyczny peeling oraz intensywne nawilżanie skóry. (O sposobach na wrastające włosy poczytasz tu-> KLIK!)

Uwaga! Jeśli zabieg wykonujesz samodzielnie i nie masz jeszcze wprawy, możesz boleśnie uszkodzić skórę i w kontakcie z promieniowaniem UV narazić się na przebarwienia. Dlatego pamiętaj, by przed oderwaniem paska dobrze naciągnąć skórę.

Plusy: efekt zabiegu utrzymuje się nawet kilka tygodni!

Pasta cukrowa

Lekko podgrzaną maź cukrową, kosmetyczka nakłada na skór włosa, po czym energicznym ruchem odrywa ją wraz z owłosieniem.
Minusy: możliwe, że włoski będą się wrastać.
Plusy: prawdziwa pasta cukrowa jest  naturalna, wyklucza się zatem wystąpienie alergii; efekty zabiegu utrzymują się do kilku tygodni!

Depilator

System malutkich pęsetek, które obracając się na wałku, wyrywają nawet krótkie włoski. Obecnie na rynku dostępna jest cała masa urządzeń, a ich skuteczność, cena i komfort samego zabiegu zależy od mocy oraz od tego, czy depilator posiada funkcję uśmierzania bólu (na przykład w postaci chłodnego nawiewu).

Minusy: możliwe, że włoski będą się wrastać. Jeśli depilator nie posiada funkcji łagodzenia bólu, zabieg może być dla Ciebie bolesny.

Plusy: efekt utrzymuje się do kilku tygodni, zabieg  w bezpieczny sposób możesz wykonać samodzielnie.

Golenie

Polega na usuwaniu samej łodygi włosa. Efekt jest krótkotrwały, a jeśli nie użyjesz do golenia pianki, możesz uszkodzić skórę. Zatem jeśli nie masz kremu do golenia, zamiast depilować się na sucho, użyj wody z mydłem lub… odżywki do włosów. Ochronią naskórek przed uszkodzeniem, nadadzą poślizg oraz zmiękczą włosy, przez co depilacja będzie bardziej komfortowa i szybsza.

Fotoepilacja

 

ipl_nogi

 

Zabieg, który na stałe pozwoli pozbyć się niechcianych włosów! Usuwane są włosy będące w fazie wzrostu, stąd konieczne jest poddanie się kilku zabiegom. Dla podtrzymania efektu, warto wykonać również jeden przypominający, po około roku od zakończenia serii.
Zabiegi warto zacząć wykonywać już jesienią tak, by późną wiosną i latem cieszyć się efektem idealnie gładkiej skóry. Niewątpliwym walorem IPL jest fakt, że światło epilujące wpływa pozytywnie na stan skóry – poprawia się jej napięcie, staje się jędrniejsza, a przebarwienia i rozszerzone naczynka zostają usunięte.
Przed zabiegiem kosmetolog obejrzy Twoją skórę i dobierze odpowiednie parametry tak, by efekt był trwały, a sam zabieg bezpieczny. Zabiegi wykonuje się w kilkutygodniowych odstępach czasowych, a bezpośrednio przed nimi nie należy nakładać na skórę balsamów, olejków ani innych preparatów natłuszczających.

 

ipl-rf

Najbliższy gabinet, w którym wykonasz zabieg znajdziesz na https://gabinety.yasumi.pl/

1 Komentarz
  • madox

    Odpowiedz

    u mnie depilacja woskiem i golenie maszynką dawno się już nie sprawdza. wybrałam się kiedyś z koleżanką do drlegrand.pl na depilację laserową i teraz chodzę regularnie. świetne bezbolesne lasery diodowe mają i sam zabieg jest całkiem przyjemny, a na pewno skuteczny bo włoski długi czas nie odrastają.

Zostaw komentarz