Szczotkowanie ciała na sucho – domowy sposób na cellulit i suchą skórę

Masaż szczotką Yasumi
A gdyby tak poświęcić dziesięć minut dziennie na drobny rytuał kosmetyczny, który pozwoli powitać wiosnę bez cellulitu, wrastających włosków i z wyraźnie gładszą, jędrniejszą skórą całego ciała?
To, o czym piszę to żadne herezje – początki praktyk suchego szczotkowania ciała sięgają ajurwedy, czyli jednej z najstarszych nauk o zdrowiu.
Jak szczotkować ciało? Czego potrzebujesz? I jakie korzyści płyną z tej techniki? W poniższym wpisie znajdziesz wszystkie odpowiedzi!

Kluczowe pytanie – po co?

Moje koleżanki często pytają, dlaczego mimo nakładanych na ciało kremów i balsamów, ich skóra jest sucha i nieprzyjemna w dotyku. Wyobraź sobie, że polewasz wodą beton. Jaka część wody dotrze do gleby pod jego powierzchnią?

Tak samo jest ze skórą. Jeśli Twoje ciało pokrywa nadmiar martwego naskórka, nakładanym kremem, balsamem, zdziałasz niewiele. Należy systematycznie to, co obumarłe, usuwać.

Szczotkowanie ciała na sucho usuwa martwe komórki naskórka, poprawiając wchłanialność i efektywność stosowanych preparatów pielęgnacyjnych. Oprócz tego wygładza ciało i… Poprawia krążenie. A że krew jest nośnikiem tlenu, zwiększa się zatem dotlenienie tkanek oraz ich metabolizm. Mam pisać konkretniej? Regularnie szczotkując ciało na sucho, poprawisz jej jędrność, napięcie oraz wspomożesz redukcję cellulitu. Zatem – wszystko w Twoich rękach!

Masaż szczotką

Masaż szczotką Yasumi

Zacznij od… Zakupów.

My, tygrysy, wiemy, że nic nie sprawia tak dużej przyjemności, jak zakupy. A jeśli kupimy coś w atrakcyjnej cenie? I to coś służyć nam będzie ładnych kilkanaście miesięcy? Wtedy nasza radość sięga zenitu!

Rozpoczynając swoją przygodę ze szczotkowaniem ciała na sucho, postaw na szczotkę z bambusową rączką. Bambus jest materiałem naturalnym oraz niezwykle trwałym – bambusowej rękojeści nie straszna nawet łazienkowa wilgoć. Pozostając przy temacie rączki – osobiście wolę szczotkę z wydłużonym uchwytem, wówczas szczotką dotrzeć można do wszystkich zakamarków ciała oraz łatwiej mi wymasować kark czy górną partię pleców. Przy zakupie idealnego narzędzia do suchego masażu zwróć również uwagę na włosie – dobrze, by wykonane było z naturalnego tworzywa, na przykład z dzika – moja szczotka (YASUMI KLIK!) ma odpowiednią twardość, masuje, ale nie „rysuje”, czyli nie pozostawia zbyt brutalnych uszkodzeń na powierzchni skóry.

Od stóp do…

Masaż zaczynam od podeszw stóp i kieruję posuwistymi ruchami aż do pośladków i pachwin. Następnie zmieniam rodzaj ruchów na okrężne. Później w ten sam sposób szczotkuję brzuch, piersi (uwaga na sutki!) oraz całe ręce, dekolt i ramiona. Kończę delikatnym przemasowaniem szyi i karku.

Masaż szczotką Yasumi

Raz nie zawsze…

Nie oszukujmy się – ze szczotkowaniem ciała jest dokładnie tak, jak ze szczotkowaniem zębów czy włosów. Raz w tygodniu nie wystarczy 😉 Jeśli chcesz cieszyć się pełnym spektrum korzyści i efektów, szczotkuj ciało raz dziennie, przynajmniej przez pięć minut.

Trzymam za Ciebie kciuki!

0 Komentarz

Zostaw komentarz