ZaMaskowani – japońskie maseczki w płachcie

kosmetyki yasumi
mitomo
Próby jej stworzenia sięgają czasów japońskich gejszy. Zwilżone kawałki jedwabiu nasączone wodą różaną służyły za kosmetyk o działaniu odmładzającym i łagodzącym. Dziś w Japonii kobiety nadal dbają o swoją skórę z niezwykłą uwagą i troską, zamieniły jednak skrawki tkanin na profesjonalne maski w płachcie. Przyjrzymy się bliżej tej formie domowej pielęgnacji.
W sumie chodzi o różnicę

To, co odróżnia maski w płachcie od klasycznych, kremowych, to przede wszystkim forma aplikacji. Wcześniej kojarzyliśmy maseczki z gęstą, kremową papką, którą aplikowałyśmy na skórę pędzelkiem lub palcami. Sporo ceregieli było również ze zmywaniem –między innymi dlatego, maski w płachcie skradły serca mieszkanek Europy.

Nasączony składnikami aktywnymi fragment materiału, po wyjęciu z opakowania, aplikuje się bezpośrednio na twarz. Wycięte na oczy, nos i usta otwory umożliwiają swobodne oddychanie czy na przykład oglądanie telewizji. Po kilkunastu minutach maskę ściąga się z twarzy jednym ruchem, a pozostałości serum wmasowuje w skórę.

Maska masce nierówna

Podążając za trendem na azjatycką pielęgnację, wiele firm zaoferowało klientkom maski w formie stylizowanej na japońską. Jeśli jednak marzysz o prawdziwej pielęgnacji rodem z kraju kwitnącej wiśni – sprawdź, gdzie została wyprodukowana twoja maseczka.

W Yasumi rekomendujemy japońską markę MITOMO, której maski są obficie nasączone serum bogatym w składniki aktywne – mówi Agnieszka Kujawa, kosmetolog trener Yasumi College. – Japońskie maski pozostawiają skórę gładką i nawilżoną. Szeroka oferta masek gwarantuje, że dla każdego rodzaju cery znajdziemy dedykowaną maseczkę. W ofercie jest ponad 20 rodzajów masek podzielonych na 4 wspaniałe kolekcje.

yasumi mitomo

Materiał ma znaczenie

Warto również wspomnieć, że większość masek jest wykonane z Tencelu – materiału higienicznego, o właściwościach zapobiegających rozwojowi bakterii. Włókna TENCEL® są bardzo delikatne, a jednocześnie wytrzymałe, dlatego nadają się nawet dla bardzo wrażliwych skór.

Jak stosować maski w płachcie?

  1. Zawsze musimy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu, by serum z nasączonej płachty nie miało utrudnionego dostępu do skóry i mogło lepiej zadziałać.
  2. Po oczyszczeniu skóry konieczna jest tonizacja, by przywrócić prawidłowe pH skóry.
  3. Na tak przygotowaną skórę nakładamy maskę dobraną do potrzeb naszej skóry. Serum pozostałe w opakowaniu można wykorzystać na przemasowanie dłoni czy dekoltu.
  4. Po upływie około 15-20 minut ściągamy maskę i wmasowujemy serum, które nie zdążyło się wchłonąć. Ważne by ściągnąć maskę zanim wyschnie, ponieważ wyschnięta płachta może pochłaniać wilgoć ze skóry.
  5. Na koniec póki skóra jest jeszcze lekko zwilżona wmasowujemy pielęgnacyjny krem.

UWAGA! Dla uzyskania widocznej poprawy skóry należy używać masek regularnie minimum raz na tydzień.

kosmetyki yasumi

Zalety stosowania masek w płachcie:

  1. Lekka konsystencja.
  2. Serum szybko wchłania się w skórę.
  3. Wygoda w nakładaniu, nie potrzebujemy dodatkowych akcesoriów takich jak miseczka czy pędzelek.
  4. Maska daje natychmiastowy efekt nawilżenia skóry.
  5. Maski w płachcie dłużej zachowują wilgotność, przez co składniki aktywne lepiej się wchłaniają, przy tradycyjnych maskach kremowych czy glinkowych produkt zazwyczaj po chwili zasycha na skórze.
  6. Maska służy do jednokrotnego użytku i każda z nich jest pakowana osobno. Dzięki temu produkt jest higieniczny i czysty mikrobiologicznie.
  7. Maski nie musimy zmywać, po upływie czasu wystarczy ściągnąć płachtę ze skóry.
  8. Chłodna maska nałożona na skórę daje natychmiastowe uczucie ulgi w przypadku podrażnień lub w po nieprzespanej, zakrapianej alkoholem nocy.

Moi ulubieńcy:

Uruuru – ryż, sake, olejek drzewa herbacianego, olejek kwiatów camelli, soja, wyciąg z zielonej herbaty

Ukiyo-e – koenzym Q10, lithospermum officinale, kolagen, kwas hialuronowy

Premium – złoto, olej koński, Syn-Ake, EGF,  jad pszczeli, wyciąg ze śluzu ślimaka

Premium Tencel – ekstrakt śluzu ślimaka, EGF, złoto, jad pszczeli, kolagen, olej arganowy, perły, węgiel

sprawdź dostępność i cenę

kosmetyki Yasumi

0 Komentarz

Zostaw komentarz