Jak usunąć wągry? Domowa mikrodermabrazja i odkurzacz na zaskórniki

yasumi
Czujesz się sfrustrowana, gdy z mediów społecznościowych spoglądają na Ciebie dziewczyny o idealnie gładkich twarzach? Dzięki instagramowym filtrom i komputerowej obróbce wyglądają jak z porcelany! Ale spokojnie! Specjalnie dla Ciebie zapytałyśmy eksperta – trenera Yasumi College – Agnieszkę Kujawę – o sprawdzone metody inspirowane terapiami kosmetycznymi.

yasumi

Nieestetyczne czarne punkciki pojawiają się najczęściej na nosie, czole i brodzie. Wągry, bo o nich mowa, to tak naprawdę nadmiar łoju zmieszany z martwymi komórkami naskórka. Do skóry dociera powietrze, a pod jego wpływem sebum, czyli wydzielany przez skórę tłuszcz, ciemnieje i na skórze zaczynają być widoczne czarne kropki. – mówi szkoleniowiec Agnieszka Kujawa.

A jakie są najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji skóry tłustej?

Skoro zaskórniki i wągry powstają na skutek nadmiernego wydzielania sebum, wiele osób próbuje poradzić sobie z problemem poprzez matowienie skóry, w tym stosowanie kosmetyków zawierających alkohol. To ogromny błąd! Skóra traktowana drażniącymi preparatami, w tym alkoholem, broni się, wydzielając jeszcze więcej sebum. Oprócz tego alkohol narusza naturalną barierę ochronną skóry, staje się ona zatem podatna na wnikanie drobnoustrojów i powstawanie stanów zapalnych.

Jak pozbyć się zaskórników?

Oprócz codziennego oczyszczania skóry rano i wieczorem, najlepiej łagodną pianką organiczną, istotne jest usuwanie martwych komórek naskórka. Świetnie sprawdzi się w tej roli domowa mikrodermabrazja od Yasumi. Urządzenie posiada specjalne nakładki, które mechanicznie ścierają nadmiar zrogowaciałej skóry, przywracając jej gładkość i wyrównując koloryt skóry.

Oprócz tego urządzenie zawiera specjalistyczną końcówkę, tak zwany „odkurzacz”. Jak go używać? Wystarczy zaaplikować dedykowaną maseczkę rozpulchniającą Yasumi KEA Mask na obszar objęty zanieczyszczeniami. Po kilku minutach usunąć nadmiar maseczki, a następnie „wyciągnąć” ze cery wągry podobnie, jak odkurzaczem zasysa się rozsypane na dywanie okruszki.

Stosując urządzenie Yasumi KEA warto pamiętać o dokładnym naciągnięciu skóry poddawanej zabiegowi (tak, aby nie powstały „malinki”) oraz umyciu końcówek po ich użyciu.

yasumi

Powodzenia!

0 Komentarz

Zostaw komentarz