Zdążyć przed urlopem – jak szybko schudnąć i wymodelować sylwetkę?

Każdy z nas marzy o jędrnej, szczupłej, wysportowanej sylwetce. Czasami sama dieta nie wystarcza – uporczywy cellulit, mimo utraty wagi, szpeci uda i pośladki, a pociążowy brzuch oporny jest na gimnastykę i tradycyjny masaż. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Niestety łatwo się pogubić w gąszczu informacji i labiryncie obcobrzmiących nazw, dlatego poniżej przedstawiamy małe kompendium zabiegów modelujących sylwetkę.

 

 1. Kriolipoliza – bezinwazyjna alternatywa chirurgicznej lipolizy, jest dla Ciebie, jeśli:

– chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej z newralgicznych partii ciała (brzuch, ramiona, bryczesy),

– boisz się bolesnych chirurgicznych, inwazyjnych zabiegów wyszczuplających.

DSC_6778

Zabieg polega na zassaniu fałdu i silnym ochłodzeniu komórek tłuszczowych w celu doprowadzenia do ich rozpadu. Wymrożone komórki przechodzą apoptozę (kontrolowaną śmierć), i są definitywnie eliminowane z organizmu w naturalny sposób. W wyniku kriolipolizy grubość tkanki tłuszczowej w miejscu zabiegu znacznie maleje, redukcji ulega aż 25-40% jej ilości, co oznacza, że obwód ciała zmniejsza się od 5 do 8 cm!

Czas wymrażania tkanki tłuszczowej wynosi od 40 do 60 minut i zależy od jej grubości. Jest dobierany indywidualnie przez terapeutkę YASUMI, by zagwarantować najlepsze rezultaty i pełne bezpieczeństwo zabiegu. Podczas kriolipolizy można relaksować się przy muzyce, poczytać albo poddać się innym rytuałom kosmetycznym, np. na twarz.

Efekt ostateczny zostanie osiągnięty po okresie ok. 6-12 tygodni. Ten czas związany jest z procesem metabolizmu tłuszczu w organizmie, który warto wspomóc drenażem limfatycznym, na przykład urządzeniem Doktor Life lub endermomasażem.

 

2. Endermomasaż jest dla Ciebie, jeśli:

– chcesz wymodelować sylwetkę,

– marzysz o redukcji cellulitu,

– męczą Cię obrzęki kończyn dolnych,

– chcesz ujędrnić skórę i rozluźnić spięte mięśnie.

DSC_6763

Masaż próżniowy urządzeniem Body Master System polega na zassaniu fałdu przez głowicę uzbrojoną w system rolek lub kulek. Przy jednoczesnym działaniu próżni, skóra i tkanka podskórna rozmasowywane są odpowiednimi ruchami, co prowadzi do redukcji cellulitu, rozluźnienia mięśni i poprawy krążenia skóry – staje się ona gładka, dotleniona i lepiej odżywiona.  Usprawniony zostaje również przepływ chłonki, czyli przyspieszeniu ulega praca układu limfatycznego, co skutkuje zmniejszeniem obrzęków i redukuje cellulit wodny.

Czas zabiegu uzależniony jest od partii ciała, którą chcesz poddać masażowi. Zaleca się wykonanie minimum 5 zabiegów, od 2 do 3 razy w tygodniu.

 

3. Elektrostymulacja jest dla Ciebie, jeśli:

– chcesz wymodelować oporny na tradycyjne ćwiczenia obszar ciała,

– nie masz czasu na trening,

– chcesz ujędrnić newralgiczne partie brzucha, ramion, kolan lub klatki piersiowej,

– marzysz o wzmocnieniu mięśni.

elektro

Nie każdy z nas ma czas na tradycyjny trening. A czasem – owszem – jesteśmy aktywni, ale chcemy dodatkowo wzmocnić efekty podejmowanych przez nas ćwiczeń. Wówczas idealnym rozwiązaniem będą zabiegi elektrostymulacji. Podczas zabiegu delikatne, lecz głębokie impulsy elektryczne stymulują kompleksowo tkankę powierzchniową i przenikają w głąb skóry. Następuje także pobudzenie przemiany materii i krążenia krwi, redukcji ulega znaczna ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, wzrasta jędrność i elastyczność skóry. Prąd pobudza mięśnie do rytmicznych skurczów porównywalnych z tymi, jakie pojawiają się podczas ćwiczeń fizycznych.

 

4. Zabiegi Lipolaserem są dla Ciebie, jeśli:

– jesteś aktywny fizycznie, ale nie możesz pozbyć się tłuszczu z niektórych partii ciała,

– korzystasz z wibroplatformy lub elektrostymulacji i chcesz wzmocnić efekty tych zabiegów,

– marzysz o pozbyciu się tkanki tłuszczowej z newralgicznych partii ciała.

DSC_6772

Lipolaser, zwany inaczej „zimnym laserem” to zabieg powodujący zwiększenie przepuszczalności błony komórkowej  komórki tłuszczowej i upłynnienie jej zawartości. Wiązka światła laserowego o długości 650 nanometrów działa selektywnie na komórki tłuszczowe. Tłuszcz jest metabolizowany przez wątrobę i usuwany z organizmu. Warto wspomóc proces spalania korzystając z wibroplatformy, zabiegu elektrostymulacji lub oddać się aktywności fizycznej (szybki marsz, jogging). Lipolaser to jedna z najbezpieczniejszych, nieinwazyjnych metod odchudzania.

 

5. Fala radiowa (RF) to idealny wybór dla Ciebie, jeśli:

– chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej,

– marzysz o redukcji cellulitu,

– pragniesz ujędrnić obwisłą skórę ramion, brzucha.

DSC_6743

Zabieg polega na objętościowym podgrzaniu skóry właściwej i tkanki podskórnej. Głowica emitująca fale radiowe, wytwarza w ciele głębokie ciepło. Dochodzi do ogrzania kolagenu powodując jego kurczenie się i mocne napięcie oraz odnowę struktury. Pobudzane są też fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, co znacznie zagęszcza skórę wpływając na poprawę jędrności. Ponadto urządzenie poprawia krążenie krwi i funkcjonowanie komórek skóry oraz łagodzi ból. RF Diathermy LavaTRON to również najskuteczniejsza metoda modelowania sylwetki i usuwania cellulitu, ponieważ częstotliwość radiowa powoduje rozkład komórek tłuszczowych i pomaga usuwać zbędne produkty przemiany materii. Zabieg gwarantuje efekt wyszczuplenia, przy jedoczesnym ujędrnieniu i poprawie struktury skóry.

 

6. Trening na wibroplatformie Dream Healther jest dla Ciebie, jeśli:

– nie masz czasu na tradycyjne ćwiczenia lub po prostu ich nie lubisz,

– chcesz wzmocnić wszystkie partie mięśniowe,

– marzysz o ujędrnieniu całego ciała,

– potrzebujesz dawki endorfin, czyli „hormonów szczęścia”.

Zobacz film i sprawdź, jak wygląda trening na wibroplatformie!

 

Warto wspomóc żmudny proces odchudzania i męczących treningów oddając się w ręce specjalisty. Właściwie dobrany program zabiegów przybliży nas do spełnienia marzeń o jędrnym ciele i smukłej sylwetce! Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń do najbliższego gabinetu Yasumi i umów się na konsultację. (mapka tutaj http://gabinety.yasumi.pl)

 

3 Komentarz
 • hanka

  Odpowiedz

  Ja przed wakacjami niestety za późno zaczęłam,a le do września będzie już ok mam nadzieję, tylko, ze ja postawiłam na taką swoją diete do tego zażywam Be Light Plus+ i ćwiczenia, zeby skóra była jędrna i żebym nie miała później problemu z nią 🙂

 • Nadia

  Odpowiedz

  Ja z własnego doświadczenia mogę polecić karboksyterapię.
  Zabieg ten wspaniale modeluje sylwetkę i niweluje cellulit.
  Osobiście chodziłam do Aw Derma na te zabiegi.
  POLECAM!

  • Michalina&Weronika

   Nadia dzięki za polecenie. Korzystałam z zabiegu karboksyterapii, ale na okolice oczu (wykonywała ją szkoleniowiec Sylwia Kibler). Pozdrawiam serdecznie!

Zostaw komentarz